wtorek, 30 czerwca 2020

Seriale, które warto obejrzeć/TV series that are worth watching #1

Hej! Co u Was? W dzisiejszym poście polecę Wam kilka seriali, które w ostatnim czasie obejrzałam. Oczywiście podczas całej epidemii koronawirusa Netflix jest niestety odpalany u mnie częściej niż zwykle. Binge watching na najwyższym poziomie, haha. 
Kiedyś na blogu prowadziłam serię pt. "Filmy, które warto obejrzeć". Pamiętam, że napisałam tylko cztery posty w tej serii i teraz trochę żałuję, że przestałam ją prowadzić. Dlatego teraz zaczynam kolejną ale z serialami. W każdym poście będę recenzowała 3 seriale z racji tego że tłumaczę posty również na język angielski i przez to są one dosyć długie. Jak odkryję kolejne ciekawe seriale/filmy to postaram się zrobić o tym kolejny post. 
Jeżeli jeszcze nie widzieliście ostatniego filmiku na moim kanale to zapraszam do nadrabiania. Poświęciłam bardzo dużo czasu na montowanie i nagrywanie więc będzie mi miło jak wpadniecie :)

Hi! How are you? In this post, I will be talking about a few TV series that I've recently watched and I think that they are worth watching. Obviously, during this lockdown time, Netflix is watched by me more than ever. Binge-watching at the highest level, I'd say. 
I used to have a series on my blog called "Movies worth watching". I remember I wrote only 4 posts in that series and I kinda regret that I stopped and did not write more. That's why I start another series that will include reviews of TV series. In every post, I will review only 3 TV series because I also write my posts in English thus otherwise posts would be really long. When I discover more interesting TV series/movies I will make another post.  
Also, I have my English YouTube channel so feel free to check it out :) (second video). 
Wszystkie seriale o których mowa w tym poście można znaleźć na Netflixie. Oczywiście jak znacie znać jakieś inne fajne seriale lub filmy to dawajcie znać w komentarzach! Dodam je do swojej listy rzeczy do obejrzenia. 

Each TV series I am talking about in this post can be found on Netflix. If you know any other interesting series or movies, let me know in the comments! I will add them to my list. 

1. How to get away with murder 


Jest to jeden z najbardziej intrygujących seriali jakie kiedykolwiek oglądałam. Muszę przyznać, że pierwsze kilka odcinków nie było jakoś bardzo przekonujące ale pod koniec pierwszego sezonu akcja się rozkręciła i potem totalnie nie mogłam się oderwać od oglądania. Gatunek serialu to dramat/kryminał. Jak sama nazwa wskazuje nie brakuje w nim morderstw. Jedną z głównych rol w serialu gra Viola Davis, która wciela się w prawniczkę prowadzącą swoją firmę prawniczą i wykładającą prawo na uniwersytecie. Jak co roku wybiera ona grupę studentów, którzy pomagają jej w firmie prawniczej. Wkrótce studenci jak i prawniczka zostają zamieszani w pewne morderstwo. Oczywiście jak się możemy domyślić po nazwie serialu, próbują oni to zatuszować. 
Serial jest bardzo ciekawy i posiada wiele zwrotów akcji. Często zaskakuje i wyjaśnienia niektórych zagadek okazują się inne niż się spodziewało. Póki co na Netflixie jest dostępne 5 sezonów, ale 6 ma się podobno pojawić w tym roku. Już nie mogę się doczekać! 

It is one of the most intriguing series I have ever watched. I have to say that the first few episodes were not that interesting but at the end of the first season a real action finally started and since then I couldn't stop watching it. In terms of genre, it is a drama/criminal TV series. As we can guess from the name of the series, everything has to do with murders. One of the main roles is played by the actress Viola Davis, who plays a lawyer that has her own law firm and teaches law at a university. Like every year, she chooses a group of student that will help her with cases. Soon it turns out that her students and she are involved in some murder. Of course, as it can be guessed, they are trying to "get away with it". 
TV series is very interesting and there are many plot twists. Often you can be surprised because it turns out that something different happens than you thought it would happen. There are 5 seasons on Netflix so far but the next one is speculated to be available this year. I cannot wait!


 
2. Dead to me 


Kolejny serial, który mnie bardzo wciągnął i czekam z niecierpliwością na kolejny sezon! Dead to me jest serialem z gatunku dramat po części komediowy (czarna komedia), ponieważ jest w nim dużo śmiesznych momentów (co mi się bardzo spodobało). Uwielbiam też aktorki, które wcieliły się w główne role. Jen, która straciła męża w wyniku wypadku samochodowego (grana przez Christina Applegate) i Judy (Linda Cardellini), która twierdzi, że straciła swojego narzeczonego, poznają się na spotkaniach grupy wsparcia. Po jakimś czasie zaczynają się spotykać i zostają przyjaciółkami. Niestety, okazuje się, że Judy ukrywa przed Jen pewien sekret, który w późniejszym czasie oczywiście wychodzi na jaw. Pomimo tego, że tematyka serialu nie jest taka lekka to fakt, że pewne rzeczy są obrócone w żart, sprawia, że serial jest bardzo ciekawy i niebanalny. Są w nim również zwroty akcji. Serial jest dosyć nowy, na Netflixie są dostępne dwa sezony.

Another series I was consumed by and I am already waiting for another season! Dead to me is a drama series that is partly a comedy (dark comedy) because it has so many funny moments (what I really loved). Also, I like actresses from this series who played the main roles. Jen, who lost her husband in a car accident (played by Christina Applegate) and Judy (Linda Cardellini), who claims that she lost her fiance, meet at a support group meeting. After some time they start spending some time with each other and become friends. Unfortunately, it turns out that Judy hides some secret before Jen which later comes to light. Although the subject of TV series is not that easy, the fact that some serious stuff is turned into a joke makes the series really interesting and original. There are also some plot twists. The series is quite new; there are 2 seasons on Netflix. 

3. Cable Girls 

      
Cable Girls "Telefonistki" poleciła mi moja przyjaciółka Patrycja i no oczywiście jak to prawie zawsze i to polecenie przypadło mi do gustu, haha. Akcja toczy się w latach 1920 w Madrycie, Hiszpanii. Opowiada on historię czterech przyjaciółek, które poznają się podczas pracy w centrali telefonicznej. Serial porusza wiele kwestii takich jak równouprawnienie kobiet. W tamtych czasach kobieta była widziana jako ktoś kto przynależy do mężczyzny (ojciec czy mąż) i tylko on może decydować o jej losie. Kobiety nie mogły pracować, brać rozwodów, a każde sprzeciwienie się mężczyźnie kończyło się awanturą. W serialu jest pokazane jak kobiety walczą o swoje prawa do lepszego życia, o prawa do życia, w którym głos kobiet jest tak ważny jak i głos mężczyzn. W serialu są również wątki miłosne, które fajnie się przeplatają z pozostałymi wydarzeniami. Wszystkie 5 sezonów jest dostępnych na Netflixie.

Cable Girls was recommended to me by my friend Patricia and as always as her every recommendation, this one also was great, haha. The film takes place in the 1920s in Madrid, Spain. It is about four young women that meet each other during working for a telephone company. The TV series addresses many issues, for example, equality between men and women. In those days, a woman was seen as someone who belongs only to a man (either father or husband) and only a man could decide about her life. In most cases, women couldn't work, get a divorce, and standing up to a man was ending up in a big argument or a fight. The Tv series shows how women were fighting for their rights to a better life where their opinions could be heard and be as important as men's opinions. There are also some love stories that perfectly mix with other events. All 5 seasons are available on Netflix. 

Myślicie że obejrzycie, któryś z tych seriali? 

Do you think you will give one of them a go? YouTube (polish): Mada
YouTube (english): Mada
instagram: mada_blog
snapchat: mada.yt
Fanpage: Mada 

2 komentarze :

  1. Chętnie przejrzę Twoje propozycje. Mi na razie do gustu przypadły tylko 4 seriale: The Crown, Working mums, Dynastia i Sweet Magnolias. Chociaż Dynastia w pewnym momencie zaczęła mnie denerwować, to jednak miała coś, co powodowało, że wracałam i oglądałam.
    Zapraszam na mojego bloga

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tych seriali :) Muszę nadrobić braki!

    OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka