niedziela, 31 maja 2020

5 years


Hej! Co u Was? Ostatnio skończyłam w końcu wszystkie zaliczenia na studia, w tym pracę licencjacką i można nieoficjalnie powiedzieć, że skończyłam już studia licencjackie (na wszystkie oceny jeszcze trochę muszę poczekać). Teraz pora na rzeczy na które normalnie brakowało mi czasu i pora na szukanie jakiejś pracy. Jeszcze do końca nie wiem czy pójdę na magisterkę w tym roku, bo nie wiem czy ma to sens skoro większość zajęć prawdopodobnie byłaby online (już niektóre angielskie uczelnie podjęły taką decyzję). Dlatego wolałabym popracować może przez rok a w następnym roku ewentualnie zrobić magistra. Mam teraz totalnie inne zainteresowania i chciałabym się rozwijać w kierunku web development, dlatego jeżeli się zdecyduję to magisterka też będzie z tym związana. Na szczęście w Anglii na większość kierunków można zaaplikować nawet jak się studiowało wcześniej coś innego, także z tym nie miałabym problemu (aczkolwiek na kursie English Language and Media miałam kilka modułów związanych z web development więc podstawy HTML, CSS itd. znam). Mam nadzieję, że wkrótce jakoś się wszystko ułoży i albo znajdę pracę albo zaaplikuje na magisterkę. Póki co zaaplikowałam o kilkanaście prac i obczajam różne uczelnie. 
 Sytuacja w Anglii się powoli poprawia i już załagodzono obostrzenia związane z koronawirusem: można wychodzić z domu na spacery, bieganie etc. bez ograniczeń. Można też spotykać się ze znajomymi na zewnątrz (niedawno było do 2 osób ale od 1 czerwca można spotykać się do 6 osób) pod warunkiem, że będą zachowane 2 metry. Niestety siłownie są jeszcze pozamykane, więc będę musiała się zmotywować i zacząć biegać na zewnątrz. Póki co robię ćwiczenia w domu na macie; bardzo spodobał mi się kanał Pameli Reif: https://www.youtube.com/user/PamelaRf1
Od 15 czerwca w Anglii mają zostać wszystkie sklepy, natomiast puby, restauracje, pływalnie, kluby i siłownie pozostaną jeszcze zamknięte. Dodatkowo, rząd wprowadził 14 dniową kwarantannę dla osób, które będą przylatywać do UK. Także póki co w najbliższym czasie nie wybieram się nigdzie za granicę z tego względu. Rok temu powoli przygotowywałam się na wyjazd na Majorkę a teraz niestety można sobie tylko pomarzyć. Trochę szkoda tych wakacji bo miałam w planach lecieć do Tokio odwiedzić moją koleżankę, której w Leicester już niestety nie ma.
Zapomniałam też wspomnieć w ostatnim poście, że w kwietniu tego roku wybiło już 5 lat tego bloga!  Cieszę się, że się nie poddałam i dalej go prowadzę bo sprawia mi to przyjemność i urozmaica mi czas :)
A Wy jak urozmaicacie sobie czas?   

Hi! How are you doing? Recently, I have finished all my assignments (including my dissertation) and I can (unofficially) say that I finished my studies (I need to wait a bit longer for my results). Now, I have some time for things that I normally could not do because of studying. Also, it is time to start looking for some job. I am not sure about doing masters this year because it does not really make sense since most lectures will probably be online (some English universities already announced that). Therefore, it makes more sense to work for a year and next year do masters eventually. Now I am interested in different things than I was before applying for my undergraduate course. I would like to gain more knowledge about marketing and web development and hopefully, find a job related to these things. If I decide to do masters, it will be related to marketing or web development as well. Lucky for me, in England, in most cases, you can apply for totally different masters that do not have any relation to your undergraduate course (however, I had some modules about web development on my English language and Media course so I have learnt some basics). I hope that everything will fall into place and 1) I will find a job or 2) I will apply for masters. So far, I have applied for some jobs and I checking out some courses too. 
The situation in England has been slowly improving, and the government has already eased some of the restrictions: people can go outside for runs, walks etc. without any limit. Also, we are allowed to meet with friends outside as long as we stay 2 metres apart from each other (up to 2 people, but from 1st June up to 6 people). Unfortunately, gyms are still closed, so I need to motivate myself somehow and start running outside. For now, I've been doing some exercises in my room; I like Pamela Reif's YouTube channel: https://www.youtube.com/user/PamelaRf1
From 15th June non-essential shops will be open again, however, pubs, restaurants, swimming pools, clubs and gyms will remain closed. Also, there will be 14 days of quarantine for people that come back to the UK from other countries. That's why I don't think I'm going anywhere abroad this summer. One year ago at this time, I was getting ready for my trip to Mallorca, but now I can only dream about anything like that. It's kinda sad that this summer is cancelled; I was planning to go to Tokyo and visit my friend who doesn't live in Leicester anymore. 
I also forgot to mention in my last post that it's already been five years since I started this blog! 
I'm happy that I didn't give up and I'm still on here because I enjoy writing it :)

Zapraszam na mój kanał na YouTube: Mada
instagram: mada_blog
snapchat: mada.yt
Fanpage: Mada

2 komentarze :

  1. Gratuluję kochana zaliczeń na studiach! Ja niestety dopiero rozpoczynam swoją "przygodę" z sesją :D
    Przepiękne fotografie, uwielbiam Twoją urodę.
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, ze tak wiele już zrealizowałas! Fantastycznie, ze prowadzisz bloga tyle lat, tym bardziej w mediach jest to miłe widziane! Piękne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka