czwartek, 31 marca 2022

What to see in Lisbon in 3 days?

 Hej! W marcu razem z moim chłopakiem wybraliśmy się do Lizbony oraz Faro. Był to mój pierwszy raz w Portugalii i mam nadzieję, że nie ostatni bo bardzo mi się tam spodobało. W tym poście chciałabym Wam pokazać najfajniejsze miejsca w Lizbonie i okolicach, które nam się udało zobaczyć. Niestety nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego, ale te podstawowe i najbardziej popularne miejsca zaliczyliśmy. Jeżeli chodzi o Faro to byliśmy tam tylko jeden dzień, ale o tym Wam opowiem w kolejnym poście. A teraz do rzeczy!

Hi! In march my boyfriend and I visited Lisbon and Faro. It was my first time in Portugal and hopefully not last because I really enjoyed it there. In this post, I'd like to show you the coolest places in Lisbon and the surrounding area which we managed to visit. Unfortunately, we were not able to see everything, but we saw almost all popular tourist destinations. In terms of Faro, we were there only for one day, but I will talk about it in the next post. So, let's start!

Co zobaczyć w Lizbonie w 3 dni? 

What to see in Lisbon in 3 days?

 Zacznę najpierw od miejsc, które można zobaczyć w Lizbonie. Następnie przejdziemy do Sintry, Cabo da Roca i Cascais, czyli miejsc, do których łatwo i szybko można pojechać pociągami i autobusami.

First, I will talk about places that you can visit in Lisbon. Then, I will move onto Sintra, Cabo da Roca and Cascais - places that you can get to from Lisbon by train. 

  Nagrałam również filmiki z Portugalii, które możecie zobaczyć na moim kanale na YouTubie: kliknij tutaj. Filmiki dodałam również na końcu posta :) 

1. Cristo Rei & Most Vasco da Gama - Cristo Rei, jest to statua Chrystusa i jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Lizbonie. Obok statuy znajduję się miejsce widokowe na piękną Lizbonę i most Vasco da Gama. Ciekawostka - most został zbudowany na podobieństwo mostu  co się znajduje w San Francisco. 

1. Cristo Rei & Vasco da Gama Bridge - Cristo Rei is the statue of Jesus and one of the most iconic monuments in Lisbon. There is a beautiful view of Lisbon and the Vasco da Gama Bridge where the statue is located. The bridge is very similar to the one that is in San Francisco.⁣⁣
2. Wieża Belem - zabytek UNESCO; została ona wybudowana, żeby chronić Lizbonę od strony portu. Wejście na wieżę jest darmowe pod warunkiem posiadania ważnej karty turystycznej (Lisboa Card). Polecam sobie zakupić tę kartę, ponieważ jest ważna na transport publiczny jak i w wielu muzeach. 
⁣⁣
2. Belem Tower - A UNESCO World Heritage Site, it was built to protect Lisbon from incoming raids along the Tagus River. Entry is free if you have a valid Lisbon card. ⁣⁣3. Klasztor Hieronimitów - kolejne popularne miejsce turystyczne. Klasztor ten jest również zabytkiem UNESCO. Jeżeli chodzi o lokalizację to budowla jest położona niedaleko wieży Belem. Wejście jest darmowe z kartą turystyczną. 

3. Jeronimos Monastery - One of the most popular tourist attractions (UNESCO). It’s architecture is very impressive. The Monastery is located near the Belem Tower and entry is also free with a valid Lisbon card.⁣⁣4. Łuk Triumfalny w Lizbonie. - przepiękny Łuk Triumfalny znajdujący się na placu głównym w Lizbonie. Nocą szczególnie robi wrażenie! 

4. Rua Augusta Arch - a triumphal arch located on the main square in Lisbon. ⁣
Poniższe kilka miejsc zobaczyliśmy w jeden dzień. Trasa: Lizbona - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lizbona :) 

5. Pałac Pena (UNESCO) - bardzo unikatowy pałac, ponieważ jest kolorowy na zewnątrz. Jest on położony na wzgórzach Sintry i widok na panoramę jest z niego przecudowny. Jeżeli kochasz zdjęcia to jest to miejsce dla Ciebie! Takie typowo Instagramowe :) Do Sintry można dotrzeć z Lizbony pociągiem.  

5. The Pena Palace (UNESCO) - It’s a very unique castle because it’s colourful on the outside. As it’s located on one of the highest hills, the panoramic view from there is also amazing. If you love photos, this is the place for you! To get there you need to get a train from Lisbon to Sintra. ⁣⁣6. Cabo da Roca - jest to najbardziej położony na zachód punkt kontynentalnej Europy. Widoki na klify i ocean są po prostu przecudowne! Muszę powiedzieć, że Cabo da Roca jest moim ulubionym miejscem w Portugalii, które zobaczyłam. Możecie tam dotrzeć z Sintry autobusem lub uberem.
⁣⁣
6. Cabo da Roca - the westernmost point of continental Europe. Breathtaking views over the cliffs! I have to say that this place is my favourite one in Portugal! You can get there from Sintra by bus or uber.⁣⁣
⁣⁣
7. Cascais - urocze portugalskie miasteczko z wakacyjną aurą. Jeżeli chcesz się tam wybrać to możesz pojechać autobusem z Cabo da Roca lub jeżeli nie wybierasz się do Sintry i Cabo da Roca to możesz pojechać pociągiem z Lizbony. 

7. Cascais - I really liked this city! It has that “holiday vibe”.  If you want to go there, the best thing is to get a bus from Cabo da Roca to Cascais. Or if you don’t plan to go to Sintra and Cabo da Roca then you can get a train from Lisbon to Cascais instead. ⁣⁣


2 komentarze :

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka