sobota, 30 listopada 2019

Prague 2019

Hej! We wrześniu razem z moją przyjaciółką miałyśmy spontaniczny, kilkudniowy wypad do Pragi. Nie miałam wcześniej okazji napisać o tej wycieczce, więc w dzisiejszym poście krótko opiszę co robiłyśmy przez te 3 dni. Jeżeli wolicie oglądać, to zapraszam Was na vloga z Pragi, który już jest dostępny na kanale: tutaj.
Standardowo, na początku zaliczyłyśmy najbardziej popularne miejsca odwiedzane przez turystów. Jednym z pierwszych punktów, które zwiedziłyśmy był słynny Most Karola, który łączy dwie dzielnice: Mala Strana i Stare Mesto. Wiąże się z tym mostem pewna legenda, którą możecie przeczytać: tutaj. W każdym bądź razie jeżeli chcecie żeby pobyt w Pradze przyniósł Wam szczęście, jedyne co musicie zrobić to odnaleźć rzeźbę Jana Nepomucena na Moście Karola i dotknąć płaskorzeźbę psa, która znajduję się właśnie pod to rzeźbą.
Kolejnym naszym punktem była oczywiście znana ściana Johna Lennona. Znajduje się tam dużo graffiti i właśnie jednym z nich jest twarz członka zespołu The Beatles - John Lennon. Po zobaczeniu muralu udałyśmy się na krótki, godzinny rejs statkiem, który bardzo mi się podobał. 
Jednym z kolejnych miejsc, które odwiedziłyśmy był Tańczący Dom, który jest jednym z charakterystycznych budynków w Pradze. Na ostatnim piętrze, z balkonu jest bardzo fajny widok na Pragę. Zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.  
W ostatnim naszym dniu, udałyśmy się zobaczyć wieżę Petrin, która jest mniejszą kopią wieży Eiffela. Może nie robi takiego wrażenia jak ta co jest w Paryżu, ale myślę, że również warto się tam wybrać. Można się tam udać zarówno pieszo jak i kolejką linową. Na vlogu wszystko nagrałam jak to wygląda, także zapraszam do obejrzenia: vlog
Podsumowując, Praga bardzo mi się podobała i wydaję mi się, że jest to jedno z moich ulubionych miejsc, które do tej pory widziałam. Bardzo ładne miasteczko i pomimo, że jest tam dużo turystów to nie czułam się jakoś tym przytłoczona. Mam nadzieje, że uda mi się tam wybrać jeszcze raz.

Hi! In September, together with my friend, we decided to go to Prague for a few days, which was really spontaneous. I hadn't had time to write about this trip before, so today I'm going to tell you what we did during those three days. If you prefer watching, then you're welcomed to watch my vlog: here.
Of course, first, we went to see the most known places. Charles Bridge was the first thing on our list. It's a historic bridge, which connects to districts of Prague, Mala Strana and Stare Mesto. There is some legend about this bridge, which you can find and read: here. Anyways, all you need to know is that if you have any wish and you want to have a bit of luck, so it comes true, then you need to find the statue of St John Nepomuk and touch the dog which is on the base of the mentioned statue. Almost every tourist does it when crossing the bridge. 
Another place on our list was John Lennon's Wall. There are so many beautiful graffiti, and as you can guess, one of them is a graffiti of John Lennon, the member of The Beatles. After seeing the wall, we went on a short, about one-hour long river cruise, which I totally enjoyed. 
While having a walk in the city centre, on our way we visited Strip House, which is also one of the unique places in the Prague because of its architecture. On the highest level of that building, there is a nice rooftop with a view of the city. You can see some photos down below. 
On our last day, we went to see the Petrin Tower, which is a smaller copy of the Eiffel Tower. It's not that impressive as the one in Paris, but still, I think it's worth to go there. You can get there by foot but also funicular railway. You can see how it looks like in my vlog: here.
Summing up, Prague is a nice city, and I think it became one of my favourite places I've seen so far. Although there were many tourists, I didn't feel overwhelmed at all. I hope I have a chance to go there again.

Most Karola/Charles Bridge
Most Karola/Charles BridgeMost Karola/Charles Bridge
Ściana Johna Lennona/John Lennon's Wallwidok z Tańczącego Domu/view of the city, rooftop of Dancing House


widok z wieży Petrin/Petrin Tower, view of the city

Zapraszam na mój kanał na YouTube: Mada
instagram: mada_blog
snapchat: mada.yt
tiktok: mada_blog
Fanpage: Mada
4 komentarze :

 1. Zdjęcia z Pragi prezentuje się świetnie! Pod koniec grudnia również się tam wybieram i potraktuję Twój wpis jako pewnego rodzaju sugestie, co odwiedzić w trakcie mojego pobytu. Mam nadzieje, że również dla mnie Praga będzie tak imponująca jak dla Ciebie!
  Podrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia! Ja mam do Pragi tak blisko, a jeszcze nigdy tam nie byłam. Niestety link do legendy nie działa.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Mój Studygram

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam podpiąć link, ale już naprawione. Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka