sobota, 18 lutego 2017

"Bo bez pasji tylko wegetujesz."

Hej! Co u Was? U mnie póki co wzrasta tęsknota za cieplejszymi dniami, bo szczerze powiedziawszy mam już dosyć tego mrozu, brrrr. Marzy mi się już wiosna i zdjęcia w otoczeniu budzącej się przyrody, haha.
Baaaardzo dawno nie było na blogu żadnego posta stricte refleksyjnego. Pomyślałam sobie, że dzisiaj porozmawiamy sobie o pasji. Co to tak naprawdę jest pasja? Co ona daje i przede wszystkim czy jest ona nam do czegoś potrzebna?
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to to, że pasją może stać się totalnie wszystko. W wielu programach telewizyjnych bądź filmikach nie raz już słyszeliśmy, że niektórzy ludzie mają bardzo nietypowe wręcz oryginalne pasje. Ale nie ważne czy to co kochasz robić jest popularne czy nie, ważne, że starasz się w życiu robić coś co jest poza tą codzienną, stałą listą do odhaczenia. Pasja jest odzwierciedleniem naszego wnętrza. Moim zdaniem bardzo ważne jest posiadanie własnego hobby i poświęcanie mu na to konkretnego czasu. Smutne jest, że niekiedy odchodzimy od tego co naprawdę lubimy robić. Czasem środowisko wymusza na nas konkretne zachowania i szczególnie to odchodzenie od pasji pojawia się gdy robimy właśnie coś co nas odróżnia od innych osób. Warto rozwijać swoje zainteresowania. Dzięki nim możemy odreagować, zapomnieć o problemach i czerpać z nich satysfakcję. Tak też jest w moim przypadku. Właśnie znalezienie swoich nowych pasji można powiedzieć, że postawiło mnie częściowo na nogi i pomaga mi cały czas. Gdyby nie ona to pewnie bym siedziała tylko w wolnym czasie na fejsie albo robiła jakieś inne rzeczy, które nie są ani trochę kreatywne. Zauważcie, że bez pasji człowiek staje się bierny, można powiedzieć, że nie korzysta w pełni z możliwości, które ten świat mu oferuje i po prostu wegetuje. Robi to co trzeba, z przymusu, tak jak chodzenie do szkoły, odrabianie lekcji, pomaganie w obowiązkach etc. Im będziemy bardziej kreatywni to będzie nam łatwiej w życiu. Przecież umiejętności, które zdobędziemy rozwijając swoje pasje możemy w przyszłości wykorzystać nawet i w swojej pracy. 
Jeżeli jeszcze nie macie swoich pasji to mam nadzieję, że wkrótce je znajdziecie i będziecie się rozwijać, bo to najlepsze co może być.
Co sądzicie na ten temat? Macie swoje pasje? Jak tak to jakie? :)

bluzka: Romwe

Zapraszam na mój kanał na YouTube: Mada
instagram: mrs_mada
grupa na Facebooku: Stópki Mady
snapchat: mada.yt

6 komentarzy :

 1. Wow! :O Ale masz śliczne włosy! Jak o nie dbasz? Przepraszam, że od razu mówię o włosach zamiast odnieść się do treści posta, ale naprawdę mnie urzekły.
  Co do treści wpisu, no cóż... Nic dodać nic ująć, dobrze napisane, wyczerpałaś temat w całości. Życie bez pasji jest nic nie warte, nudne i monotonne. Szkoda, że tak wiele ludzi porzuca swoje hobby z powodu braku czasu... Dla mnie to niesamowita głupota. Jeśli są chęci to na pewno znajdzie się chwila czasu.
  Obserwuje i pozdrawiam! ;D
  W wolnej chwili zapraszam do siebie: KLIK ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wyglądasz :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez pasji życie staje się monotonne i nudne.

  W wolnej chwili zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka