sobota, 14 stycznia 2017

Filmy, które warto obejrzeć. #3

Hej! Witam Was w pierwszym poście w 2017 roku. Właśnie zaczęły mi się ferie, ale mimo to będę miała we wtorki zajęcia w szkole z dwóch przedmiotów, bo "odpoczynek nie jest dla maturzystów", haha. Postaram się jednak rozplanować tak ten czas, żeby i odpocząć i zrobić coś kreatywnego i dalej powtarzać do matury. Oprócz tego mam za tydzień w sobotę (21.01) studniówkę, której nie mogę się doczekać. Coraz bardziej mi smutno, że już czas liceum dobiega końca, dlatego mam nadzieję, że zapamiętam tę imprezę do końca życia...
W dzisiejszym poście kolejna część filmów, które moim zdaniem są warte obejrzenia.
Jeżeli macie ferie tak jak ja to śmiało możecie po nie sięgnąć! :) (zdjęcia źródło: google grafika)


1. Przełęcz ocalonych.

Byłam na tym filmie w kinie na wycieczce razem z moją klasą. Póki co uważam, że jest to najlepszy film jaki obejrzałam w ostatnim czasie. "Przełęcz Ocalonych" jest filmem wojennym, wszystkie wydarzenia rozgrywają się podczas drugiej wojny światowej. Główny bohater Desmond Doss postanawia zapisać się do armii, ale jako wolontariusz, który chce tylko pomagać ludziom w stanach zagrożenia życia bez noszenia przy sobie jakiejkolwiek broni. Nikt w niego nie wierzy, na początku staje się pośmiewiskiem, ale potem każdy chyli przed nim czoło zważywszy na jego bohaterską postawę. Świetny film, oparty na faktach. Bardzo się wzruszyłam i naprawdę gorąco go polecam.

2. The first time.

Oglądałam ten film już jakiś czas temu i jeżeli chodzi o komedie, filmy romantyczne to jest to jeden z moich ulubionych. Opowiada o chłopaku, który kończy swój ostatni rok w liceum a nigdy nie miał prawdziwej dziewczyny. Ta, w której się zakochał nie jest nim zainteresowana. Przypadkowo na jednej imprezie poznaje Aubrey, z którą nawiązuje znajomość. Nie brakuje śmiesznych scen, wzruszających, no i oczywiście miłosnych. W dodatku główne postacie grają aktorzy, którzy właśnie po tym filmie zostali parą i dalej nią są. A mowa o Britt Robertson i Dylanie O'brien, który jest znany z serialu Teen Wolf i przyznaję jest moim ulubionym aktorem. Musicie koniecznie obejrzeć ten film!

3. Próba ogniowa.
Film opowiada o młodym małżeństwie, które przeżywa kryzys. Caleb jest strażakiem, który bardzo sumiennie wykonuje swoją zawodową pracę. Niestety w domu jest innym człowiekiem, ma on swoje wady i uzależnienia, które są widoczne i odczuwalne dla jego żony. Nie mogąc dojść z nią do porozumienia jest na skraju poddania się. Ratunkiem jest jego ojciec, który chce żeby Caleb nie stracił wiary i zaczął walczyć o swoją żonę. Mężczyzna zgadza się na podjęcie próby ratowania małżeństwa a tym samym ratowania swojej wiary w Boga. Poruszający film, dający do myślenia. Czasem warto obejrzeć coś takiego, żeby uzmysłowić sobie co jest w życiu najważniejsze. Bardzo polecam.

Oglądaliście któryś z tych filmów? :)
 Zapraszam na mój kanał na YouTube: Mada
instagram: mrs_mada
grupa na Facebooku: Stópki Mady
snapchat: mada.yt

4 komentarze :

 1. Bardzo fajny post. Z wszystkich filmów, które wymieniłaś oglądałam "The First Time" - super! Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widzialam żadnego i raczej nie są w moim klimacie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten pierwszy to muszę obejrzeć! Uwielbiam filmy o takiej tematyce i przede wszystkim oparte na faktach. Ten trzeci również! Myślę, że to coś dla mnie ^^ Do tej pory o żadnym z nich nie słyszałam, ani nie oglądałam.
  ludziesamotni.blogspot.com
  Gdybyś znalazła chwilkę to zapraszam na bloga kolegi, który właśnie zaczyna :)
  http://curiousthingsm8.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasza katechetka wspominała coś o Przełęczy Ocalonych. Ostatnio na historii oglądamy wojenne filmy(Pianista i teraz zaczynamy Listę Schindlera), bo przecież do matury macie czas(dwa lata). :)
  Mój blog
  Kanał na YT

  OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka