środa, 13 stycznia 2016

Postanowienia i mobilizacja!

Niecałe dwa tygodnie temu zaczął się Nowy Rok i większość ludzi oczywiście z tej okazji zrobiło całą masę postanowień różnego rodzaju. Swoją drogą pewnie część z nich już zapomniała o tym wszystkim albo stwierdziła, że nie jest po prostu w stanie ich wszystkich zrealizować. No cóż, taka jest nasza natura...zanim dobrze zaczniemy coś robić to już się poddajemy. To tylko pokazuje jak mało jesteśmy zmobilizowani do działania. W dzisiejszym poście spróbuję Was trochę zmobilizować i przedstawię kilka wskazówek, które mogą pomóc w dążeniu do spełnienia naszych postanowień. Jeżeli jesteście ciekawi to zachęcam do dalszego czytania! :)


1. Postanowienia nie tylko w Nowy Rok!
Osobiście uważam, że nie tylko powinniśmy robić postanowienia w Nowy Rok, ale przede wszystkim w ciągu całego roku na bieżąco stawiać sobie małe cele do zrealizowania. Pamiętajmy, że zmiany są dobre, w każdym czasie i czy zaczniemy je na początku roku, w środku, czy pod koniec nie ma żadnego znaczenia.

2. Dobre nastawienie to podstawa!
Jak będzie wyglądał, każdy dzień w tym roku zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Przede wszystkim czy uda nam się osiągnąć to co mamy w planach jest zależne w dużej mierze od naszego nastawienia, silnej woli oraz samozaparcia. Jeżeli rzeczywiście chcemy coś zrobić musimy podejść do tego optymistycznie i powtarzać sobie w duchu, że potrafimy. Wtedy na pewno łatwiej i z większą skutecznością nam przyjdzie zrealizować daną rzecz.


3. Nie przejmuj się niepowodzeniami!
Dążenie do celu nie zawsze jest takie łatwe jak się wydaje. Zależnie od tego co sobie postanowimy musimy wiedzieć, że niekoniecznie uda nam się od razu dopiąć swego. Nie możemy się od razu poddać, niektóre rzeczy wymagają czasu i cierpliwości. Wiele osób z tego powodu odchodzi od swoich postanowień, bo za pierwszym czy drugim razem im nie wyszło. Widocznie zabrakło im samozaparcia oraz silnej woli, nad którymi warto cały czas pracować.


4. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę!
Wiele osób popełnia ten błąd i zaczyna wymagać od siebie za dużo i w konsekwencji rezygnuje z dążenia do celu. Nie warto rzucać się od razu na głęboką wodę. Powinniśmy krok po kroku próbować coś zmieniać i cieszyć się, z każdego małego zwycięstwa.


5.Inspiruj się ludźmi!
Dookoła nas jest mnóstwo ludzi, którym udało się coś osiągnąć, dzięki swojemu upartemu dążenia do celu. Warto czasem brać z nich przykład, ponieważ wtedy możemy jeszcze bardziej się zmobilizować. Przecież jak innym udało się zrealizować swoje cele i pragnienia to dlaczego nam się nie może udać? Zamiast narzekania i patrzenia jak temu albo innemu się wiedzie to po prostu rusz tyłek i zacznij coś robić, a zobaczysz, że kiedyś Ty staniesz się dla kogoś inspiracją.


Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się dla kogoś pomocne. Warto ćwiczyć w sobie silną wolę i mieć pozytywne nastawienie do wszystkiego, bo wtedy po prostu będzie nam o wiele łatwiej do wszystkiego dążyć. A Wy jak się mobilizujecie? :)


zapraszam na mój kanał YouTube: Mada
instragam: mrs_mada
snapchat: mada.yt
13 komentarzy :

 1. zgadzam się z tym ;)

  zapraszam również do mnie ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Cała prawda ! :D
  stay-possitive.blogspot.com
  Klikniesz w serduszko w najnowszym poście?
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z pierwszym punktem, który tutaj napisałaś! :D
  NOWY POST - Troszkę luźniejszy. Zapraszam do obserwacji i komentowania, buziaczki:* Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 4. Często inspiruję się innymi ludźmi! :D
  Świetne porady <3

  CrazyTusiaBlog

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba naprawdę się na coś nastawić i dążyć do celu, pomimo wszystko:) Dobry post!
  Cieplutko pozdrawiam, życzę Ci sukcesów w blogowaniu i zapraszam do siebie, jednocześnie zachęcając do obserwacji!:)
  Mój blog->KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz racje czas na postawienie sobie celów jest zawsze. Często ludzie mówią okej to od następnego roku, ale po co? Sama sobie stawiam cele, jestem osobą która wiele od siebie wymaga. Ale znam siebie i wiem co mnie motywuje a co nie. Moim celem jest wysportowane ciało, więc umówiłam się z odpowiednim człowiekiem który mnie pokierował, zainstalowałam aplikacje, kupiłam to co potrzebne, obserwuję wiele dziewczyn na instagramie i chociaż mi się nie chce cholernie nieraz nic robić. To i tak wstaję i codziennie ćwiczę chociaż troszkę, bo wiem ,że ten jeden dzień gdy zrobię sobie wolne to kolejnych takich dni będzie o wiele za dużo :-) WIĘC NIE WARTO SIĘ PODDAWAĆ :-)

  ŻYCZĘ WSZYSTKIM SPEŁNIENIA POSTAWIONYCH SOBIE CELÓW !!!
  ZAPRASZAM: WWW.KAWALEKOMNIE.BLOGSPOT.COM
  Pozdrawiam ciepło, Ada :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z tobą! Mam nadzieję, że moje cele dojdą do skutku ;)
  http://verczik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadza się, postanowienia nie są tylko na nowy rok ;) W każdej chwili możemy los wziąć w swoje ręce!

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z Tobą :) Najczęściej popełniam ten sam błąd i wymagam od siebie za dużo. Po czym stwierdzam, że nie jestem robotem, aby byś idealna :)
  http://inspirationforlife.byania.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. super porady, zgadzam się w 100% :)

  WEŹ UDZIAŁ W KREOWANIU NASZEJ RZECZYWISTOŚCI
  Blog się podoba? - Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo motywujący post! Ja w tym roku nie robiłam listy postanowień noworocznych, a mimo to nie zamierzam się poddawać i chcę spełnić jakieś marzenia :)

  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się w 101% :) Świetnie się czytało :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/
  Blog się spodoba? Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja uważam, że postanowienia są bez sensu bo i tak każdy o nich zapomina po miesiącu!

  Poklikasz w linki W TYM POŚCIE? Z góry dziękuję :)
  Nowy post- KLIK! :)

  OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka