piątek, 3 lipca 2015

Tolerancja

Ostatnio jak sami mogliście zauważyć wiele osób po tym jak w U.S.A. zatwierdzono związki partnerskie zaczęło zmieniać swoje profilowe na Facebooku na kolory tęczy bądź naszej flagi narodowej. Dyskutowałam trochę o tym wszystkim z przyjaciółką i zainspirowało mnie, żeby napisać tutaj co myślę o tolerancji takich osób.Na początku chciałabym wyjaśnić dwa pojęcia: tolerancja i akceptacja.
Wiele osób błędnie myśląc uważa, że pojęcie tolerancja jest równoznaczne z akceptacją. Otóż, właśnie nie. Tolerancja jest poszanowaniem czyichś poglądów, idei, które są całkowicie odmienne od naszych. Człowiek tolerancyjny przyjmuje inne stanowisko wobec jakiejś sprawy, ale szanuje zdanie innych ludzi. Natomiast akceptacja jest to popieranie poglądów, które są takie same jak nasze.


Osobiście staram się zrozumieć osoby, które nie są tak jak ja heteroseksualne. W moim otoczeniu jeszcze nie spotkałam nikogo takiego, ale przykładowo jak wyjadę gdzieś na studia w przyszłości, takie osoby mogę spotkać. Nasuwa mi się podstawowe pytanie: czemu osoby, które mają inną orientację seksualną mają być od nas gorsze? Przecież każdy jest człowiekiem i ma uczucia. Nie mówię, że akceptuję takie związki, ale jestem wobec tego tolerancyjnie nastawiona. Mam odmienne poglądy, uważam, że inne orientacje niż "hetero" nie są normalne, ale przecież nie wiem co się dzieje w psychice takich osób. To nie ich wina, że są inni pod tym względem. Dlatego każdy z nas powinien być choć trochę tolerancyjny. Nie akceptuję, ale jestem tolerancyjna, czyli szanuję takiego człowieka. Przecież Bóg nie chciałby żebyśmy z tego powodu kogoś wyśmiewali. Każdy z nas powinien miłować drugiego człowieka bez względu na to jaki jest.
 Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jesteście tolerancyjni?


 
 crop top- New Yorker
spodnie-Bershka
Niedawno byłam na sesji z przyjaciółką, jak sami widzicie zaowocowała ona ogromem zdjęć! Podobają Wam się?
Chciałabym jeszcze Wam serdecznie podziękować za aktywność na moim blogu i za coraz to więcej obserwujących. Na prawdę sprawia mi to ogromną radość jak widzę szczere komentarze! 
Jeżeli nie byłby to dla Was problem to bardzo proszę o zajrzenie w te dwa linki, z poprzedniego posta i z góry dziękuję :) 
sukienka: klik
torebka: klik


46 komentarzy :

 1. coraz częściej mam styczność z osobami homoseksualnymi i cieszę się, że takie osoby otwarcie mówią o swojej orientacji:) jestem oczywiście tolerancyjna i nie mogę pojąć tego jak inni mogą wyzywać osoby z inną orientacją..najważniejszy jest człowiek, jego charakter i uczucia:)

  zapraszam do mnie, dopiero zaczynam:(
  http://friluiftsliv.blogspot.com/2015/07/rozdzia-i.html

  OdpowiedzUsuń
 2. You look beautiful, love that smile ;)

  besos,
  M
  The Flower Duet

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne włosy :* http://macreateart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdanie wszystko jest NORMALNE i LUDZKIE. Piszesz , że to nie jest normalne. hmm.. to tak jakbym ja napisała że człowiek o ciemnej karnacji nie jest normalny ;) Tolerancyjna jestem bardzo.. Akceptuje to , mimo tego, że jestem hetero. Znam bardzo wiele osób o innej orientacji i nie mam powodu twierdzić , że lesbijka czy gej są NIENORMALNI. To tacy sami ludzie jak my . ;)

  Mój blog-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyrażam tylko swoje zdanie ;) Nie napisałam, że akceptuje tylko, że toleruje takie orientacje ;) Swoją drogą kiedyś to było uważane za chorobę psychiczną. Nie uważam takiego człowieka za gorszego, ale po prostu dla mnie do końca to nie jest normalne. Jestem chrześcijanką i nie będę popierała takich związków, ale je toleruje.

   Usuń
  2. Toleruje, bo wiem że to nie ich wina, że mają taką orientację. Różnice między akceptacją a tolerancją wyjaśniłam:)

   Usuń
 5. Ja jestem osobą tolerancyjną zarówno jeżeli chodzi o rasy jak i o inną orientację. Mam kilku przyjaciół homoseksualistów i dla mnie są to najlepsze przyjaźnie. Są naprawdę świetnymi ludźmi i od małego byłam wobec nich tolerancyjna i uprzejma.
  Pozdrawiam :)
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Tobą :) Zdjęcia piękne ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. look so beautiful in that top.
  www.tomntins.com

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna bluzeczka!
  zapraszam do siebie :D agattax3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. jasne, że jestem tolerancyjna, +moim zdaniem wiele osób powinno zacząć okazywać tolerancję
  zawarłam właśnie pierwszą współpracę! Wish lista jest już na moim blogu, mogłabym prosić o wejścia w linki?:) Jesli wejdziesz, daj znac w komentarzu! baardzo dziękuję z góry!:* Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja pozwolę sobie zacytować swój komentarz w dyskusji, która wybuchła pod profilowym koleżanki, która ustawiła tęczowe profilowe.
  "Ja bym wręcz powiedziała, że ktoś, kto nazywa się patriotą, musi mieć szacunek do innych, jak można kochać Polskę, nienawidząc Polaków? Jak można w ogóle mówić "Bóg, Honor, Ojczyzna", skoro łamie się już pierwsze słowo, Bóg nakazał miłość do bliźniego swego, niezależnie od kraju, orientacji, płci, rasy, religii... Z honorem to też nie ma za wiele wspólnego, a więc w takim razie ktoś mówiąc te słowa i później ubliżając innym nie szanuje nic i jest hipokrytą"
  Ponadto bardzo spodobały mi się zasłyszane stwierdzenie - ludzie, którzy ustawiają flagę Polski na profilowe zaprzeczają samym sobie, bo jest to flaga wszystkich Polaków. I hetero, i homo, i biseksualnych. I chrześcijan, i innych wyznań. Wszystkich. Nie jest powiedziane, że Polak to tylko heteroseksualny katolik o białej skórze i jasnych włosach. Był już jeden pan, który tak chciał wyselekcjonować swój (i nie tylko swój!) naród. Nazywał się Adolf Hitler.
  Abstrahując już od moich poglądów - cieszę się, że dostrzegłaś tą subtelną różnicę między akceptacją i tolerancją. Nie musimy się z czymś zgadzać, żeby to szanować. I tyle wystarczy, szacunek. Nie nienawiść, ale też nie obojętność, bo ona jest krzywdząca. Szacunek i nieodtrącenie kogoś, kto jest inny. Bardzo dobrze, że to rozumiesz, bo naprawdę nie każdy jest na tyle inteligentny, żeby to pojąć (nie obrażając nikogo, bo mówię oczywiście o osobach, które poróżniają ludzi, a w rzeczywistości po prostu boją się tego, co inne, a więc im nieznane)
  I już całkiem na koniec - ładne zdjęcia! :)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak szczery komentarz! Cieszę się, że ktoś docenia to co napisałam i się ze mną zgadza. Pozdrawiam :D

   Usuń
 11. ja jestem baardzo tolerancyjny, uważam, że ludzie nie powinni się mieszać w życie i orientacje innych. Nie rozumiem też nienawiści do osób homoseksualnych skoro nic nam nie zrobiły, dajmy im po prostu żyć :)
  Pozdrawiam!
  http://polynaeces.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Każdy człowiek wybiera sam własną drogie a żadna inna osoba nie powinna mieć na to wpływu - toleruję ludzkie wybory i nie osądzam. Myślę że nikt nie powinien wytykać palcami, wyśmiewać innej osoby z powodu innych upodobań, orientacji itp ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Such a perfect day look. Girl you have gorgeous hair.
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale masz ładne włosy :)

  http://sk-artist.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim zdaniem to jest ludzkie. Gdyby nie było, nigdy by coś takiego nie weszło w życie człowieka. Homoseksualizm występuje u wielu gatunków zwierząt i ludzie (którzy także są zwierzętami) nie są inni. Znam osoby o innej orientacji i są oni tacy sami, jak wszyscy inni. Nie są "chorzy". Nie moją sprawą jest także, kto z kim i co robi w łóżku, więc nie ma powodu pakować się w buciorach do czyjegoś życia, bo to czyste chamstwo.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 16. Such pretty detailing on your top :)

  OdpowiedzUsuń
 17. warto być tolerancyjnym :)

  zapraszam na nowy post ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się z tobą! Również toleruję takie związki.

  http://verczik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. masz świetnie włosy + cd tematu postu to super piszesz :) niestety u nas przyjęło się coś takiego jak "polska dla polakow" i ani rusz - bycie patriotą jest kojarzone z brakiem tolerancji a szkoda

  www.juiloy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie zastanawiam się nad tym tematem, on mnie nie dotyczy po prostu. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dobrze, że zaznaczyłaś różnicę między akceptacją a tolerancją, to dwie różne rzeczy :)
  Śliczne zdjęcia!

  jully-blog.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 22. świetny post !! każdy ma prawo do swojego zdania :)

  klikniesz w boczny baner u mnie na blogu ?
  http://anicix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja jestem w pełni tolerancyjną osobą.
  Nie przeszkadzają mi takie osoby.
  Przecież to nie jest ich wina, taką mają orientacje i tyle.

  live-telepathically.blogspot.com kliik

  OdpowiedzUsuń
 24. Każdy człowiek wybiera sam własną drogie ;)
  Swietny blog! Pozdrawiam. ♥

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetnie wyglądasz!
  Tolerancja jest bardzo potrzebna w czasach w jakich żyjemy. Nikt nie chce czuć się odrzucony ze względu na wygląd, orientację czy choroby, które nas dotykają. Niestety ludzie zapominają o tym, że sami mogliby być ofiarami takiej przemocy jaką wywołują...

  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie: SPIKED-SOUL.BLOGSPOT.COM i może zaobserwujesz :)
  Pozdrawiam i życzę miłego, wakacyjnego poniedziałku!

  Elwira

  OdpowiedzUsuń
 26. Toleruję takie zachowania, nie chciałabym sama "ukrywać się" z tym, jaka naprawdę jestem. Jednocześnie moja tolerancja sięga pewnego progu: jeśli coś jest mi narzucane, przestaję to tolerować. Mam w klasie jedną dziewczynę lesbijkę i naprawdę jest spoko- zupełnie normalny, ludzki człowiek (bo przecież taka rzecz jak orientacja nie decyduje o tym, ze jest inaczej!), ale denerwują mnie geje obnoszące się ze swoją innością, paradujący w dziwnym stroju z "co ty, nietolerancyjny homofobie" na ustach i wręcz patrzący na hetero z góry. Spotkałam się z czymś takim i moim zdaniem to takie osoby odpowiadają za niechęć, jaką niektórzy ludzie darzą gejów i lesbijki. Biedni ci prawdziwi, chcący po prostu żyć sobie z prawdziwą wersją siebie, nie żadną ukrywaną.
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 27. Świetny post.
  Poklikasz w linki w tym poście i baner? Za podanie cen daję dodatkowo 2 komentarze (Oprócz konkursu)
  http://bruneheureuse.blogspot.com/2015/07/lucluc-wishlist.html

  OdpowiedzUsuń
 28. ja nie akceptuje takich związkków ale toleruje nie przezywam czy coś ale nie jestem z tg zadowolona po prostu nic nie mówię.
  zapraszam do mnie ( mogłabyś mnie zaobserwować? dopiero zaczynam)
  http://to-moje-przeznaczenie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. Masz przecudowne włosy, śliczne zdjęcia :)
  Pozdrawiam i zapraszam http://nataliexbrunette.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 30. jestem podobnego zdania, każdy może kochać kogo chce i być człowiekiem takim jakim chce, a mi nic do tego, dopóki nie krzywdzi innych;)
  Obserwujemy?:

  OdpowiedzUsuń
 31. ja się nie spotkałam jeszcze z taką parą :)


  byAjina
  KLIK mój blog
  KONKURS

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja jak najbardziej jestem :) Fajny post, ciekawie piszesz :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ buziaki ! :*

  OdpowiedzUsuń
 33. ja jestem jak najbardziej tolerancyjny, każdy jest taki sam :)

  http://casper-fashion.blogspot.com/ zapraszam do komentowania :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak dla mnie, to homoseksualność to nie choroba ani nic w tym stylu, takim ktoś się po prostu urodził. Nie mam nic do takich ludzi, nie ich wina i tym bardziej nie moja sprawa, ani innych, więc po co mamy się w to mieszać? ;) Oczywiście do granicy, bo czasem jest to pokazywane, rozpowszechniane i w ogóle wszystko na raz aby zwrócić uwagę i narobić zamieszania, tak jak "mizianie się" na oczach innych ludzi. Rozumiem, love is love, ale tak nie wypada, ludziom lubiącym płeć przeciwną też, po prostu.
  buliban.blogspot.com - rysuję

  OdpowiedzUsuń
 35. Super zdjęcia. Ślicznie wyglądasz. Szczerze, to co inni robią mnie za bardzo nie obchodzi, jeżeli np. chcą mieć te tęczowe profile to niech se mają to ich sprawa i reszcie nic do tego.

  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Bardzo ładnie to napisałaś <3
  http://słonecznaradzi.pl/

  OdpowiedzUsuń
 37. gorgeous hair!!! :)
  Kisses dear!!!

  http://baulderaquel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. jestem tolerancyja gdyż każdy z nas jest człowiekiem ;)
  Obserwuję :)
  Mój Blog :)

  OdpowiedzUsuń

+ Każdy zostawiony komentarz i obserwacja motywuje mnie do pracy :)
+ Zanim skomentujesz uważnie przeczytaj :)
+ Zależy mi na prawdziwych czytelnikach!

Template by Blokotka